Siparis Telefon:


0 216 671 98 99 / 0530 498 56 56

ALIŞVERİŞ SEPETİ
0 ürün var.
 

İngilizce Ders Çalışma

 

İNGİLİZCE DERS ÇALIŞMA

 İngilizce ders çalışma yöntemleri konusunda herkes için geçerli olan bazı genel özellikler bulunmakla birlikte, kişiden kişiye değişebilen özellikler de vardır. Bu nedenle, herkesin kendisine özgü bir çalışma yöntemi olabilir ve "Şu ya da bu çalışma yöntemi daha iyi sonuç verir" demek pek de doğru değildir.

Burada önemli olan, kişinin kendisi için en doğru, en iyi sonuç veren ve en pratik ders çalışma yöntemini bulabilmesidir. Burada dikkat edilmesi gereken, geri döndürülmesi mümkün olmayan zamanın en iyi şekilde kullanılması, en iyi ders çalışma yönteminin en kısa sürede uygulanmaya başlanmasıdır.Yabancı dil öğrenilirken göz önünde tutulması gereken unsurlar: 

1-Lisanı iyi şekilde öğrenmek isteyen kişi İngilizce'yi bir ders olarak görmekten vazgeçip, yabancı dili hayatının içine entegre edip ondan zevk almalıdır. 

2-Kişi dil öğreniminde ne kadar çok duyu organını işin içine entegre ederse öğrenme süreci o kadar hızlı olur. 

3-Modern lisan öğreniminde "Çeviri Metodu" terkedilmiştir. Kendinizi hedef dil ile ifade etmek o dilde düşünmenize yardımcı olacaktır. 

4-Görsel ve işitsel imkanlardan azami şekilde yararlanılmalıdır. Çünkü bir kelimeyi ya da cümleyi ders kitabında bir çok kere görmek, aynı kelime ve cümleyi bir radyoda, kasette, sinemada ya da bir insanla konuşurken birkaç kez duymanız veya bir dergi ve gazetede okumanız daha kalıcı olacaktır. Bu amaçla; radyo programlarından Voice of America, BBC ve diğer İngilizce yayın yapan kanallar dinlenmelidir.Televizyon programları olarak; CNN, BBC, CNBC-E, EuroSport ve diğer İngilizce yayın yapan kanallar boş zamanlarda seyredilmeli ve yabancı basın takip edilmelidir. 

İngilizce ders çalışma , İngilizce ders kitabı , İngilizce ders kitapları 


Facebook'ta Payla