Siparis Telefon:


0 216 671 98 99 / 0530 498 56 56

ALIŞVERİŞ SEPETİ
0 ürün var.
 

İngilizce Konuşmak

 

İNGİLİZCE KONUŞMAK

 

Öğrendiğiniz dili ana dil olarak konuşan bir insanla sohbet etmek gibi değerli bir fırsat yakaladığınızda sohbetten, sakın ola ki sohbete başlamadan önce sahip olduğunuz bilgi ile ayrılma hatası yapmayınız. Doğal konuşmacıdan bir eylemin veya fikrin ifade ediliş biçimini öğrenip benzer durumlarda aynı yapıyı kullanın. 
Gerçek yaşama ait bilgileri ve diyalogları ezberleyin ve bu dili kullanan biri ile karşılaştığınızda bu tür cümle ve diyalogları kullanın. Bu size güven verecektir. 
Türk insanı tabiatı gereği yanlış yaparım endişesiyle çok konuşmaz. Unutmayın öğrenmeye çalıştığınız bir dilde konuşmaya çalışmak ile o dili bildiği halde konuşmaktan çekinmek, bir iş idaresi profesörü ile trilyoner bir işadamı arasındaki fark gibidir. Bir süre sonra akıcı bir şekilde kısa konuşmalar yapmaya başladığınızda belli bir noktaya ulaştığınızı düşünüp çalışma gayret ve azminizden vazgeçmeyin. 
Konuşma kulüpleri çok önemli aktivitelerdir. Bir konu hakkında fikir beyan etme ve karşınızdakinin fikrini yorumlama, karşı çıkma ve onaylama fırsatı verir. 
En önemlisi iş yerinizde veya günlük hayatınızda karşılaştığınız olayları öğrendiğiniz dilde nasıl söyleyebilirim şeklinde yaklaşım size çok büyük fayda sağlayacaktır. 

 

İngilizce konuşmak 


Facebook'ta Payla